اخبار سینما
موضوعات داغ

نبرد وینترفل، حماسی و ماندگار یا خیانت به ارزش‌های سریال؟

بدون شک این جمله، به احساسات و نظرات مثبت و منفی مخاطبان گوناگون از جمله خود ما بعد از تماشای قسمت هفتادم سریال Game of Thrones ، اشاره دارد؛ طولانی‌ترین اپیزود تاریخ سریال و احتمالا پرخرج‌ترین قسمت ساخته‌شده برای هر مجموعه‌ی تلویزیونی تا به امروز، که میگل ساپوچنیک آن را کارگردانی کرد، دیوید بنیاف و دی. بی. وایس فیلم‌نامه‌اش را نوشتند ورامین جوادی هم به مانند همیشه، وظیفه‌ی آفرینش موسیقی‌هایش را داشت. اما قسمت سوم فصل هشت، اثری عالی بود یا فاجعه‌بار؟ آیا مرگ‌های مهم و لحظات تلخ یا شیرینش، عیارِ لازم را داشتند یا با خیانت به انتظارات طرفداران، اثر را از جایگاه همیشگی‌اش خارج کردند؟ آیا واقعا اشکالی نابخشودنی در ثانیه‌های آن وجود داشت یا مخاطبان درباره‌ی ماهیت برخی صحنه‌ها به اشتباه افتادند؟

سومین قسمت از آخرین و هشتمین فصل سریال Game of Thrones عده‌ای را عاشق تک‌تک ثانیه‌هایش کرد و برای عده‌ای دیگر، حکم پایان کارشان با سریال را داشت. اما درنهایت، حق با کدام یک از آن‌ها است؟

همه‌ی این‌ها سوالاتی هستند که در زوم کست پیش‌رو، به آن پرداخته‌ایم. البته قبل از آغاز به تماشای ویدیو، در نظر داشته باشید که ما موقع صحبت راجع به سریال، بسیاری از رخدادهای مهمِ پیش‌آمده از قسمت اول فصل اول آن تا آخر قسمت سوم هشتمین فصلش را اسپویل می‌کنیم. حتی شاید برخی از تئوری‌پردازی‌های کوتاه و بلندمان درست از آب دربیایند و خواسته یا ناخواسته، بخشی از داستان اپیزودهای باقی‌مانده را نیز لو بدهیم.

در میان گذاشتن نظرات‌تان درباره‌ی زوم‌کست و خود سریال و نکات و مثبت و منفی‌اش با ما و دیگر مخاطبان را از یاد نبرید.

منبع

مطالب آموزشی برنامه نویسی

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن